Hogyan váljunk egy jól működő cég részvényesévé – avagy hogyan emeljük a részvénytársaság alaptőkéjét?

Hogyan váljunk egy jól működő cég részvényesévé – avagy hogyan emeljük a részvénytársaság alaptőkéjét? Amennyiben vállalkozó szelleműek vagyunk célszerű ennek megfelelő gazdasági társasági formában elképzeléseinket valóságra váltani, vagy ha célunk pusztán a befektetés és a társaság életében tevékenyen részt venni nem feltétlenül kívánunk úgy erre remek eszköz lehet egy jól felépített társaságba történő invesztíció. Jelen…

Hogyan kerülhető el, hogy a végrendelet érvénytelen legyen? 

8 tényező, amelyre érdemes figyelni, hogy ne okozza a végrendelet érvénytelenségét    Elmondható, hogy minden ember életében a megszerzett tapasztalat a sors váratlan fordulatai által formálódnak a leginkább, amelyek bekövetkezése esetén jó érzés biztonságban tudni az életpálya alatt felépített anyagi és szellemi vagyonelemeket. Annak esetére, hogy a kiszámíthatatlanság bekövetkeztekor az a jövőbeli bizonyossággá válhasson a…

Hogyan reklámozzunk jogilag jól? 

3 tényező, amelyre érdemes figyelni annak érdekében, hogy a reklámozás megfeleljen a jogszabályoknak Egy vállalkozás indulásakor, illetve annak folyamatos szinten tartásához az egyik hasznos eszköz a marketing, amely által a piaci igényeknek megfelelően a cég terméke vagy szolgáltatása tömegeket érhet el és ismertté teheti a márkáját. A marketingeszközök különféle ágazatában színes eszköztár érhető el, azonban…

Vajon külföldi specialistához kell-e fordulnom, hogy Európai Uniós védjegyem legyen? 

Az öt leggyakoribb kérdéskörön keresztül mutatjuk be azt, hogy miket kell tisztáznia annak a cégvezetőnek, aki egy uniós védjeggyel is támogatná a cége nemzetközi piacra lépését. A fogyasztói társadalom felgyorsult világában a változásokkal lépést tartani nem egyszerű, ezért számos cégvezető számára okozhat fejtörést egy termék kidolgozása során az, hogy vajon az elgondolás és a hozzá…

A távmunkaszerződés, avagy a home office lehetőségének munkaszerződésben történő szabályozás

A Covid-járvánnyal összefüggésben a veszélyhelyzet megszüntetésre került 2022. június 1. napjától, amelynek következtében az addigi kormányrendeleti szabályozásban lévő rendelkezések is megszűntek, illetve átalakultak, és így már a jogrendszer részévé váltak. A világjárvány ideje alatt a távmunka – vagy közismertebb nevén a home office –nem csupán egy lehetőség volt, hanem általánosan bevett gyakorlattá alakult, amelyet a…

A Home office szabályzat, és ami mögötte van

A következő öt szempont HR vagy a cégvezető általi megfontolása és figyelembevétele által átláthatóbban lehet kialakítani a működéshez szükséges munkáltatói szabályzatokat általános munkavégzés, illetőleg a home office kapcsán.    A Covid-járvánnyal összefüggésben a veszélyhelyzet megszüntetésre került 2022. június 1. napjától, amelynek következtében az addigi kormányrendeleti szabályozásban lévő rendelkezések is megszűntek, illetve átalakultak és részben már…

Ingatlan cikksorozat 10. rész: Külföldiként vehetek-e magyarországi ingatlant?

Mi a teendő akkor, ha az általunk eladásra szánt ingatlan megvétele iránt külföldi vevő érdeklődik? Megköthető vele is az adásvételi szerződés? Van bármilyen egyéb korlátozás vagy további procedúra, ami esetleg időbeli vagy egyéb adminisztrációs nehézséget tud okozni külföldiek ingatlanszerzése esetén?   Ingatlan cikksorozatunk 10. részében a külföldiek magyarországi ingatlanszerzésének lehetőségeit járjuk körbe.   Milyen külföldi…

Ingatlan cikksorozat 9. rész: „Függőben tartás” vagy „tulajdonjog fenntartás” mit, mikor és miért?

Ingatlan adásvételi szerződések esetében gyakran fordul elő, hogy a közösen meghatározott vételár nem egy összegben, hanem későbbi időpont(ok)ban részletekben kerül megfizetésre. Ennek tipikus példája, amikor a vevő a vételárat részben önerőből, részben pedig bank által folyósított hitelből kívánja kiegyenlíteni. De miért is célszerű vagy (bizonyos esetekben) elvárt forma a függőben tartással vagy tulajdonjog fenntartással történő…

Ingatlan cikksorozat 8. rész: Mikor mentesülhetek a visszterhes vagyonátruházási illeték és az szja-fizetési kötelezettség alól?

Már a kiszemelt ingatlan megvétele előtt fontos tisztázni, hogy a vételár megfizetése mellett vevőként milyen egyéb költségeket is kell viselnünk. Emellett eladóként sem szabad megfeledkeznünk arról, hogy az ingatlan értékesítéséből befolyó összeg után alapesetben adózni kell.   Ingatlan cikksorozatunk 8. részében az ingatlan adásvételi jogügylettel kapcsolatos illeték- és adófizetési szabályokkal, valamint azok megfizetése alóli mentesülési…

Ingatlan cikksorozat 7. rész: Tévhitek – avagy hogyan legyen jó az adásvételi szerződés

Bármilyen jellegű ingatlan megvételéről is legyen szó elengedhetetlen, hogy a tulajdonjog átruházási szándékot a felek szerződéses formában rendezzék. Ehhez pedig nélkülözhetetlen az is, hogy mind az eladói, mind pedig a vevői oldal tisztában legyen a legalapvetőbb előírásokkal, azaz az ingatlan adásvételi szerződés lényeges tartalmi elemeivel.    Ingatlan cikksorozatunk 7. részében ismertetjük az adásvételi szerződéssel szemben…